Tylko 20 dni zostało na obowiązek zgłoszenia do RINF!!!

Dodane 25 lutego 2018 przez Witold Bardziński

Uwaga! Użytkownicy bocznic kolejowych, tych „prywatnych” też – 20 dni zostało na wystąpienie do Prezesa UTK o nadanie uprawnień dostępu do aplikacji RINF-PL (w terminie do dnia 16 marca 2018 r.)

Szanowni Państwo, zbliża się następny termin w którym to tym razem musimy jako użytkownicy bocznic kolejowych – wystąpić do Prezesa UTK o nadanie uprawnień dostępu do aplikacji RINF-PL przez złożenie pisemnego wniosku zawierającego imiona i nazwiska pracowników, którym mają zostać nadane uprawnienia dostępu do aplikacji RINF-PL.

Wzór wniosku w dalszej części, na razie spróbuję wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. A wiadomo, zgodnie ze starym powiedzonkiem, że na końcu chodzi o pieniążki. Nie teraz!!! Pan Prezes nie chce od nas pieniążków, ale może „dołoży się na Skarb Państwa”, któraś z tych osób co ją ostatnio zaliczyli do grona najbogatszych Polaków. Pisali też „na Onecie”, że są też tacy co się nie zgadzają na bycie w tym gronie – to ich niema. To znowu nie znaczy, że nie są najbogatsi i nie mają kilku miliardów, ale po prostu zapomnieli gdzie schowali lub się nie chwalą i już!

No to wyobraźmy sobie, że jeden taki z najbogatszych, który ma też np. własną telewizję, postanowi kupić sobie pociąg, nie mylić z tym „złotym” bo jego ciągle szukają, ale chciałby sobie kupić skład „Orient Expres” co stoi u nas w Polsce na jednej z bocznic i nie wiadomo co z niego zrobić, na „żyletki pociąć” nie zezwoli konserwator zabytków a też ten Konserwator nie wie kogo pytać, bo właścicieli nie ma!!! Czego absolutnie nie rozumiem, „złoty pociąg” ma właścicieli, a „Orient Expres” nie ma!!! No dobrze, ale załóżmy, że jest właściciel i sprzeda ten pociąg temu najbogatszemu to żeby jeździć po Polsce i Świecie trzeba by było taki pociąg wyremontować i zatelefonować np. do Bardzińskiego co jeszcze zrobić aby ruszyć swoim Orient Expresem do Wenecji.

No to występujemy do Pana Prezesa UTK, to znaczy występuje ten najbogatszy,  z wnioskiem o nadanie uprawnień administratora podmiotu w aplikacji RINF-PL.  Po co? No żeby, ten najbogatszy jak mu się zachce jechać np. do Wenecji „kliknie” sobie klawisz „enter” na trasie Małaszewicze (Polska)   – Wenecja (Włochy) – pokaże się jemu trasa jak w nawigacji samochodowej (łącznie gdzie zatankować, gdzie są myjnie, wymienić klocki hamulcowe) i „wyskoczy” kwota do zapłaty 1 124,17 Euro (kwota przykładowa). Ale nie, pomyśli sobie ten najbogatszy jak nie chcę na dworzec kolejowy Santa Lucia Stazione, ja chcę podjechać na Plac św. Marka…

No kto bogatemu zabroni!!! Ponieważ takiego połączenia kolejowego nie ma, musi taki bogaty sobie je wybudować. A jak będzie miał wszystkie zezwolenia i sobie wybuduje te połączenie i Gondolierzy zepną swoje wszystkie gondole do kupy razem żeby taki pociąg przetransportować, to wtedy wystąpi do Prezesa UTK we Włoszech  z wnioskiem o nadanie uprawnień administratora podmiotu w aplikacji RINF… i już spokojnie naciśnie sobie klawisz enter przy wyborze trasy Stacja Kolejowa Małaszewicze Poland – Piazza San Marco – Italia „wyskoczy” mu kwota 1 127,17 Euro (kwota przypadkowa)… zostaje spakowanie walizek, dyżurny ruchu da znać odjazdu i w drogę!!!

A co my ci niestety „biedniejsi” mamy zrobić? Przede wszystkim, iść do „naszego” Prezesa, uśmiechnąć się w drzwiach i od razu powiedzieć „nie przychodzę po pieniądze na bocznicę”. No to Prezes się też uśmiechnie i damy Prezesowi do podpisu taki wniosek, napisany najlepiej na firmówce (chyba, że ktoś nie ma no to z lewej strony na górze pieczątka firmowa), po lewej, wpisujemy miejscowość i datę a dalej,

Pan Prezes

Urzędu Transportu Kolejowego,

Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa:

 

WNIOSEK O NADANIE UPRAWNIEŃ DOSTĘPU DO APLIKACJI RINF-PL

 

na podstawie § 4.1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 stycznia 2016 r. w sprawie krajowego rejestru infrastruktury kolejowej (Dz.U. z 2016 r. poz. 63)

…………….

[nazwa i adres podmiotu wnioskującego]

(moja propozycja – wpisać nr świadectwa bezpieczeństwa bocznicy)

jako użytkownik bocznicy kolejowej występuje z wnioskiem o nadanie uprawnień administratora podmiotu w aplikacji RINF-PL dla:

imię i nazwisko: ………………………………………………………………………………………………………………………….

adres e-mail: ………………………………………………………………………………………………………………………………

                                                                                                             ………………………………………………………………….

[data i podpis wnioskodawcy]

Jak złożyć wniosek?

  • przesłać pocztą na adres Urząd Transportu Kolejowego Al. Jerozolimskie 134,
    02-305 Warszawa;
  • złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w godzinach 8:15-16:15 od poniedziałku do piątku;
  • złożyć osobiście w wybranym Oddziale Terenowym UTK;
  • złożyć poprzez platformę ePUAP.

No i oczywiście dla Wszystkich co chcą wiedzieć więcej, Pan Prezes UTK zaprasza na stronę www.utk.gov.pl tam w zakładce Użytkownicy bocznic znajdujemy – Uzyskanie dostępu do krajowego rejestru infrastruktury kolejowej (aplikacja RINF-PL).

Dużo zdrówka, Szanowni Państwo, życzy: Witold Bardziński