Toromierze – testy – toromierz REMPOD
Dodane 23 lutego 2019 przez Witold BardzińskiSzanowni Państwo. Przetestuję dzisiaj toromierz ręczny składany, naszego polskiego producenta firmy „REMPOD” z Raciborza, a też wyjątkowa okazja specjalna promocja zakupu tego toromierza.
Parę lat temu byłem częstym „gościem” Pana Zbigniewa Kikiny, założyciela firmy „REMPOD”. Nasz świat kolejarski nie jest zbyt wielki ale jak przyjeżdżałem do Pana Zbyszka żeby legalizować toromierze, czas nam bardzo szybko płynął. A to, że jakaś firma zamówiła toromierze i bardzo ociągała się z płatnościami, a to Pan Zbyszek opowiadał jak do niego przyszli „kolejarze” i na koniec roku zamówili kilkadziesiąt toromierzy, opowiadał, że jak jego kiedyś braknie to chyba będzie koniec firmy… żałowałem, że nie byłem pociągiem, bo dla tych gości Pan Zbigniew miał swoją specjalną nalewkę a, że była wspaniała często słyszałem od innych kolegów kolejarzy… wspaniały człowiek.
Piszę o Nim w czasie przeszłym, bo kiedyś zatelefonowałem do Pana Zbyszka a telefon odebrał Jego Zięć, Pan Pietras i powiadomił mnie o nagłej śmierci Pana Zbyszka…
Czyżby miała się sprawdzić przepowiednia Pana Zbyszka, że po Jego śmierci, nie będzie firmy „REMPOD”? Byłem tam kilka razy, Pan Pietras mówił mi o swojej wizji, produkcji toromierza o bardziej zaostrzonych rygorach produkcyjnych, nowszych wersjach o takim toromierzu ręcznym, żeby się go nie powstydzić na końcu drugiej dekady XXI wieku.
Napiszę krótko, gratuluję!!! Pan Zbyszek niepotrzebnie obawiał się, że jego firmy nie będzie miał kto prowadzić. Firma „REMPOD” Roksany Kikiny Pietras zmodernizowała na bazie starych całkiem nowe toromierze. Uważam, że to czego brakowało jeszcze w „starych” toromierzach udało się usprawnić i zwiększyć dokładność w szczególności jeżeli chodzi o pomiar przechyłki, a też inne zmiany które spowodowały, że pomyślałem sobie… Pan Zbyszek na pewno jest tam gdzieś „w niebie” i jest bardzo dumny z Was! Gratuluję i tak trzymać dalej.
Nie będę opisywał za bardzo atutów tego toromierza – zapytajcie Szanowni Państwo Pana Pietrasa. Ja w paru słowach wspomnę, że toromierz który testowałem był to toromierz składany TPK-1ES służący do mierzenia szerokości, przechyłki, żłobków a też pomiaru rozjazdów. Bardzo fajnie, że nie potrzebujemy kręcić jak dawniej żadną „gałą” żeby zmierzyć przechyłkę.
O resztę informacji zapraszam na stronę http://www.toromierze.pl, a też podaję dane firmy:
REMPOD Roksana Kikina Pietras ul. Słoneczna 28, 47-400 Racibórz, [email protected], tel. / fax (032) 415 09 86, tel. kom. 506 869 708 Warsztat pl. Dworcowy, 47-400 Racibórz.
Dla tych z Państwa (pierwsza osoba, która zatelefonuje na tel: 601 49 27 21 lub wyśle e-mail: [email protected]) którzy marzą o własnym toromierzu REMPOD składany TPK-1ES mam specjalną ofertę jego zakupu.
Na koniec, bardzo proszę pamiętajmy jak będziemy rozliczać swój podatek, czy namówieni przez nas znajomi, wskazujmy w nim cel naszego 1 % na „Nasze Kochane Maleństwo”: – Lenę Kmiecik, Córeczkę Pana Piotra, jednego z Naszej Braci Kolejarskiej:
Fundacja: „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” nr KRS-u: 86210 cel szczegółowy: Lena Kmiecik.
W imieniu Pana Piotra oraz własnym dziękuje: witold bardziński
Ps. Fotki – Galeria „Bocznice kolejowe” – witold bardziński
.