Aktualności

15Kwiecień

Blog Witolda Bardzińskiego – ZABÓJCY TORÓW część II.

Dodane 15 kwietnia 2018 przez Witold Bardziński

Szanowni Państwo. Ostatnio napisałem, że jeżeli już kogoś zatrudniacie czy to osoby z uprawnieniami czy toromistrzów, a osoby te wykazują się niewiedzą to jest bardzo źle!!! Co zrobić z takimi osobami? Decyzja należy do Państwa jako użytkowników bocznic! Bo to Państwo przypominam, odpowiadacie za bezpieczeństwo bocznicy!!!

07Kwiecień

Blog Witolda Bardzińskiego – ZABÓJCY TORÓW.

Dodane 7 kwietnia 2018 przez Witold Bardziński

Tak, Szanowni Państwo, tak będę nazywał tych, którzy w sposób świadomy (ci są najgorsi) i nieświadomy (czasami z lenistwa, a czasami z nieuctwa) niszczą tory kolejowe!!! A jaki to ma związek z nami wszystkimi. Ano ma!!! Trzeba wyciąć więcej drzew w lesie na podkłady i nie powinniśmy się dziwić, że wjeżdżając do uprzemysłowionych miast – dymią fabryki produkujące szyny kolejowe czy akcesoria do nich mocowania.

02Kwiecień

Blog Witolda Bardzińskiego – W Święta i po godzinach.

Dodane 2 kwietnia 2018 przez Witold Bardziński

Szanowni Państwo – bardzo, bardzo Dużo Zdrówka z okazji Świąt Wielkiej Nocy, wszystkim tym co na służbie i w czasie zasłużonego odpoczynku, szczególnie Kolejarzom tym „małym” też tzn. pracującym na bocznicach kolejowych. W ciągu roku staram się pisać co się dzieje na „kolei” w godzinach pracy, a co robią Kolejarze po godzinach pracy, w niedziele i Święta???

25Marzec

Blog Witolda Bardzińskiego – „Korki” na torach.

Dodane 25 marca 2018 przez Witold Bardziński

 

Co zrobić, jak nie na naszej bocznicy ale na torach dojazdowych rozpoczyna się remont? Nie taki remont na 1 – 2 dni, ale taki na 180 dni. A umowę mamy podpisaną na dostawy wagonowe, zresztą nawet jak by zdecydowaliśmy się na transport samochodowy to nie tylko jeszcze bardziej zatkalibyśmy nasze drogi, ale również jeszcze więcej spalin zasłoniłoby dawny błękit naszego nieba… no i jeszcze jeden ważny aspekt –  przyszłoby nam dołożyć trochę pieniążków.

11Marzec

Blog Witolda Bardzińskiego – Zmiany w Regulaminie pracy bocznicy kolejowej część II.

Dodane 11 marca 2018 przez Witold Bardziński

W poprzednim Blogu informowałem Szanownych Państwa o niektórych informacjach na które należy zwrócić przy sporządzaniu Regulaminu pracy bocznicy czy przy składaniu wniosku o wydanie lub przedłużenie ważności świadectwa bezpieczeństwa użytkownika bocznicy, proponuję kontynuację tematu – zmiany w części technicznej Regulaminu.

04Marzec

Blog Witolda Bardzińskiego – Zmiany w Regulaminie pracy bocznicy kolejowej.

Dodane 4 marca 2018 przez Witold Bardziński

W dniu 01 marca 2018 r., w ramach Akademii UTK odbyło się spotkanie na temat „nowych” przepisów w opracowywaniu Regulaminów pracy bocznicy kolejowej. Spodziewałem się podobnie chyba jak uczestnicy „spotkania” jakiś rewolucyjnych zmian, ale rewolucji nie ma i nie zanosi się aby jakieś zmiany nastąpiły w najbliższym czasie.

18Luty

Transport wewnątrz zakładowy – czy mamy mieć Świadectwo bezpieczeństwa bocznicy?

Dodane 18 lutego 2018 przez Witold Bardziński

Nie! Zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym Art. 3 ustęp 1 Przepisów ustawy nie stosuje się do  pkt 2: transportu szynowego wykonywanego w ramach wewnątrzzakładowego procesu produkcji, przetwórstwa lub dystrybucji, jednego lub kilku sąsiadujących przedsiębiorstw, w tym na obszarze górniczym – kopalń odkrywkowych, zwałowisk odpadów, zakładów hutniczych i koksowni, w trakcie którego pojazdy w nim uczestniczące nie wyjeżdżają poza obszar przedsiębiorstw lub wyjeżdżają wyłącznie na infrastrukturę prywatną.