Aktualności

03Luty

TOROMIERZE – test.

Dodane 3 lutego 2019 przez Witold Bardziński

Szanowni Państwo, za niedługo zima się skończy i w promieniach wschodzącego słonka wyjdziemy na tory dokonać ich pomiaru. Czym najlepiej mierzyć tory? Postaram się odpowiedzieć.

20Styczeń

Wykolejnice na bocznicach kolejowych.

Dodane 20 stycznia 2019 przez Witold Bardziński

Na jednych bocznicach są stosowane wykolejnice na niektórych nie. Dlaczego? Postaram się wyjaśnić do czego służą wykolejnice i kiedy oraz gdzie mają być stosowane.

13Styczeń

Regulamin pracy bocznicy – utrzymanie zimowe.

Dodane 13 stycznia 2019 przez Witold Bardziński

Takiej zimy nie było już dosyć dawno, stąd mogła ona zaskoczyć wielu użytkowników bocznic kolejowych, co zrobić żeby nie dać się zimie zaskoczyć i w wielu wypadkach uniknąć wykolejenia lub poniesienia wyższych kosztów obsługi podstawiania wagonów.

16Grudzień

RINF-PL

Dodane 16 grudnia 2018 przez Witold Bardziński

Szanowni Państwo, użytkownicy bocznic kolejowych występują do Prezesa UTK o nadanie uprawnień dostępu do aplikacji RINF-PL do 16 marca 2018 r. Rok mi się nie pomylił faktycznie ten termin upłynął 16 marca 2018!!! A co mają zrobić te bocznice które nie wystąpiły o dostęp do aplikacji RINF?

09Grudzień

Kurs Toromistrza – cz. 2

Dodane 9 grudnia 2018 przez Witold Bardziński

Ostatnio opisałem organizowany kurs toromistrza dla zarządców bocznic kolejowych. Dziś napiszę o organizowanym kursie toromistrza dla grupy podstawowej. Nie znaczy to jednak, że nabyte umiejętności po tym kursie będą mniejsze. Zapraszam.

02Grudzień

Kurs Toromistrza

Dodane 2 grudnia 2018 przez Witold Bardziński

Organizujemy kurs toromistrza, ale nie taki zwyczajny kurs, gdzie każdy nabędzie podstawową wiedzę teoretyczna i umiejętności praktyczne. Adepci tego kursu będę potrafić dokonać również pomiaru najnowocześniejszymi toromierzami elektronicznymi i te pomiary przeanalizować. Nabędą również bardzo wiele umiejętności tak potrzebnych nie tylko toromistrzowi u progu XXI wieku.