Aktualności

18Luty

Transport wewnątrz zakładowy – czy mamy mieć Świadectwo bezpieczeństwa bocznicy?

Dodane 18 lutego 2018 przez Witold Bardziński

Nie! Zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym Art. 3 ustęp 1 Przepisów ustawy nie stosuje się do  pkt 2: transportu szynowego wykonywanego w ramach wewnątrzzakładowego procesu produkcji, przetwórstwa lub dystrybucji, jednego lub kilku sąsiadujących przedsiębiorstw, w tym na obszarze górniczym – kopalń odkrywkowych, zwałowisk odpadów, zakładów hutniczych i koksowni, w trakcie którego pojazdy w nim uczestniczące nie wyjeżdżają poza obszar przedsiębiorstw lub wyjeżdżają wyłącznie na infrastrukturę prywatną.

28Styczeń

Blog Witolda Bardzińskiego – kupujemy a potem sprzedajemy szyny.

Dodane 28 stycznia 2018 przez Witold Bardziński

 

Wiem czasami w słuchawce słyszycie Państwo ile potrzeba dać za szyny staro użyteczne to myślicie „ile ten handlarz na tym zarobi”, jest szansa spróbować zarobić i nie tylko, na zdjęciach postaram się Państwu przybliżyć temat – połączeń różnych typów szyn.

21Styczeń

Blog Witolda Bardzińskiego – Czy można eksploatować bocznicę bez ważnego Świadectwa bezpieczeństwa użytkownika bocznicy?

Dodane 21 stycznia 2018 przez Witold Bardziński
Szanowni Państwo, niestety są jeszcze takie firmy które nie mają świadectwa bezpieczeństwa i eksploatują bocznicę, pociągi wjeżdżają i wyjeżdżają i taka sytuacja trwa od wielu lat. Niektóre firmy robią to w sposób świadomy, oszczędzając na kosztach i takich firm prawdopodobnie jest znaczna większość. Ja natomiast chciałbym opisać inną sytuację, gdzie użytkownikowi bocznicy „powiedziano”, że tym dokumentem jest świadectwo typu budowli – taki kolejowy „sposób na wnuczka”.